Jezdecký klub

Nefungujeme jako jezdecký kroužek - není u nás možné platit měsíční příspěvek a docházet v určité dny na více hodin.
Fungujeme jako sportovní klub.
Zájemci z řad klientů se hlásí na jednotlivé tréninky. Po domluvě si zarezervují den a hodinu na jezdeckou lekci. Součástí lekce je příprava koně - vyčištění, nasedlání a po jízdě odstrojení koně.
V tréninku se zaměřujeme na zdokonalování se v jízdě na koni a přípravě na závody v různých disciplínách podle přání klienta. Každý kdo má zájem se účastnit závodů - ať už sranda závodů, juju,hobby nebo oficiálních závodů pod čjf  - musí být členem klubu a mít zaplacený členský příspěvek klubový i příspěvek od čjf.
Nabízíme samosřejmě i rekreační ježdění a vyjíždky - klienti kteří nemají zájem připravovat se na závody nemusí být členy klubu.
Členy jezdeckého klubu se mohou stát děti, mládež i dospělí, kteří mají zájem o chov a výcvik koní, vyuku jízdy na koni a nejen to.
Členové se učí a postupně zdokonalují v postrojování koní. Jak v uždění a sedlání, tak v postrojování tažnými postroji. Nasazování ochranných pomůcek - kamaše, bandáže, čabraky.
Seznamují se s ošetřováním koní po veterinární stránce, ošetření drobných poranění a prevenci úrazů.
Naučí se udržování pořádku v okolí koní, stájí, přístřešků i zázemí.
Získají praktické dovednosti při čištění, ošetřování, pohybování a výcviku koní.
Členové se účastní tréninků a soustředění a podle svých schopností a možností se pak zúčastnují závodů v různých disciplínách.
POZOR - DĚTI DO 15TI LET U NÁS NECHODÍ NA VYJÍŽĎKY Z DŮVODU BEZPEČNOSTI. Děti 15-18let pak pouze pokud jsou zkušenými jezdci zvládající koně ve všech chodech. Vyjíždky pro začátečníky neprovozujeme.

 

      Výhody pro členy klubu JK Kaverto

 

  1. Členové se mohou účastnit oficiálních závodů,hobby závodů, juju závodů a dalších akcí pořádaných jinými kluby.
  2. Členové mají slevu na akce pořádané klubem a přednost při nabídce volných míst na výlety či vícedenní putování na koních. (výlety a vyjíždky pouze pro členy starší 15ti let)
  3. Pro své členy pořádá klub speciální akce. Jezdecké dny, výlety s jezdeckou tématikou, jezdecká soustředění a kurzy teorie.
  4. Klub nabízí možnost vzdělávání se v problematice chovu a výcviku koní.
  5. Klub může zajistit zájemcům možnost přípravy na zkoušky základního výcviku jezdce – ZZVJ – a jejich absolvování.

                                       

  Pravidla JK Kaverto

 
1. Členové klubu jsou povinni platit členský poplatek 300 Kč ročně a to vždy do konce měsíce ledna každého nového roku. Členové kteří se chtějí účastnit hobby závodů pak musí uhradit poplatek 500kč jako člen čjf. Pronájem koně na závody je zpoplatněn částkou 500kč za koně a den.
2. Členové jsou povinni se z jezdecké hodiny omluvit alespon 24 hod předem.
3. Členové jsou povinni dodržovat časový harmonogram jezdeckých hodin – hlavně jejich přesný začátek.
Mezi další povinnosti členů patří aktivně se zapojovat do brigád vyhlášených klubem a vypomáhat při akcích pořádaných klubem. A to dle svých schopností a možností.